Co tam Panie w dotnecie? #05/2020

Cały świat żyje coronavirusem i wydawać by się mogło, że w tematyce świata Microsoft nic ciekawego się nie dzieje. A tutaj niespodzianka.

Ułatwienia przy coronavirus

Zarówno Microsoft jak i Amazon udostępniły za damo swoje komunikatory na najbliższy czas. Nie wiem czy to przekona Twojego pracodawcę do pracy zdalnej, ale może się uda. Więcej w tym temacie:

PowerShell 7.0

Choć moi znajomi często się nabijają, że jestem mega fanem PowerShell to zupełnie mi to nie przeszkadza :)

Już PowerShell Core był dla mnie super wiadomością i choć może brzmieć to dziwnie to jako prawdziwy fan mam go nawet na swoim maczku. Nowa wersja to pod spodem dotnet core 3.1 zamiast 2.0. Oczywiście doszło kilka fajnych nowości, ale przede wszystkiem powoli zamiast PowerShell ISE będzie Visual Studio Code. Super! Więcej:

Darmowy Cosmos DB

Po różnych przygodach z Cosmos DB, szczególnie pod względem cennika i niespodziewanych kosztów od czasu do czasu, wiadomość o darmowej wersji przyjąłem z przymrużeniem oka. A tu proszę całkiem fajna oferta na spróbowanie: 400/RU + 5GB.

Więcej: https://devblogs.microsoft.com/cosmosdb/build-apps-for-free-with-azure-cosmos-db-free-tier/

Seria na temat DAPR

Powoli przymierzam się do zabawy z DAPR. Co z tego wyniknie pożyjemy - zobaczymy, ale przy okazji znalazłem całkiem fajny tutorial (seria 3 artykułów) na temat DAPR i kolejek. Całość: https://github.com/ToonVanhoutte/dapr-samples/blob/master/README.md

Jak masz coś lepszego pisz do mnie śmiało, będę bardzo wdzięczny.

Tydzień dotentomaniaka

Przyznam szczerze, że na dotetnomaniaku w tym tygodniu trochę sucho. Jedynie 6 artykułów, ale nie ilość a jakość się liczy :) Serdecznie zapraszam, bo jest ciekawie:

https://dotnetomaniak.pl/weekly/2020/10

A jeżeli nie chcesz przegapić następnych postów oraz konkursów to zapisz się na listę dotnetomaniaka:
Napisano 2020-03-08