Co tam Panie w dotnecie? #13

W zeszłym tygodniu obstawiałem ciszę przed burzą, ale myliłem się. Trafiłem na prawdziwe bomby. Edycja 13 zamiast pechowa jest bombowa. A najbliższy tydzień pewnie przyniesie atomówkę prosto z MS Build. Zacznijmy więc od trzęsienia ziemi, a potem napięcie będzie rosło.

Debbuger to zło

Większość z nas kocha debbuger. Im lepszy on jest tym lepiej dla nas. Wygodniej, łatwiej, szybciej. Bądźmy szczerzy to jedna z głównych zalet IDE. A jeżeli to debbuger to zło? A jeżeli można inaczej?

W tym temacie świetny artykuł - I do not use a debugger. Warto przeczytać choćby dla samego cytatu autorstwa Chrisa Wellona: I made a couple of test projects, built and ran them with different options, and poked around with the debugger. The debugger is actually pretty decent, especially for the 1990s.

Rider + Reshaper wreszcie są

W sumie to nagłówek mówi sam za siebie - nowe wersje (2019.1) są już dostępne. Więcej:

Gdy chcesz zrozumieć przeglądarkę

Mega, po prostu MEGA wytłumaczenie kolejności zdarzeń w przeglądarce. Plus pełne wyjaśnienie i dlaczego się dzieje. Jeżeli kiedykolwiek, będziesz chciał(a) programować frontendy to warto przeczytać ten artykuł. A jeżeli nie, to i tak warto bo dawka wiedzy potężna: Tasks, microtasks, queues and schedules (p.s. artykuł stary, ale jary)

Wrzuta z boku czyli jak Oracle zabił Java EE

To wiadomości ze świata dotnet, więc ten artykuł na pewno nie jest na miejscu. Ale pamiętam czasy gdy marzyłem żeby świat .NET wyglądał jak świat Java. Teraz świat stanął na głowie i cieszę się, MS zmienił podejście. Mama nadzieję, że tak już zostanie. A artykuł o Java EE i problemach z licencjami polecam dla przestrogi: Negotiations Failed: How Oracle killed Java EE.

Blazor rusza na podbój serwerów

Serio! Ledwie można powiedzieć, że ruszył na podbój przeglądarek a tu już atak na serwery. Nie wiem czy się bać czy cieszyć, ale czytam ….. Blazor on the Server: The Good and the Unfortunate

Nowa karcianka nadchodzi

Konrad Kokosa zaczął projektować karciankę na temat dotnet (i oczywiście pamięci no bo i jak). Pierwsza dawka informacji już jest: http://tooslowexception.com/outofmemory-a-nerdy-card-game-for-developers

Bomba na koniec - kompilacja C# i globalne ocieplenie

Tytuł trochę na wyrost, ale bądźmy szczerzy clickbait jest potrzebny. A tym razem warty czasu. Tylko przygotujcie sobie z 15 minut, albo 30. A potem pół dnia na myślenie. W pełni rozwałkowana, kompilacja w dotnet. Co, po co, dlaczego, za co i kiedy. Normalnie jazda bez trzymanki.

Gotowi? No to klik: Fight the global warming: compile your C# apps ahead of time

A jeżeli nie chcesz przegapić następnych postów oraz konkursów to zapisz się na listę dotnetomaniaka:
Napisano 2019-05-05